הזיתים

אתר הזיתים של ישראל

מאמרים

פסטה מוקרמת

מתכון זה של פסטה שמנת לפטריות הוא מהיר וקל מספיק לשימוש יומיומי וטעמו גורמה מספיק כדי להגיש לאירועים עסקיים או מיוחדים. זו אחת מאותן ארוחות שניתן לאפות ולהגיש לחברה תוך זמן קצר, בכל מזג אוויר.

גם אם המתכון אינו מציין זאת

מומלץ לשריין מעט מי פסטה לניקוז הפסטה, גם אם לא. אם משתמשים בה להכנת רוטב הפסטה השמנתי למתכון הסופי, זהו מתכון פשוט ומהיר למזווה – על סמך המתכון שכדאי לכם לשמור בכיס האחורי. שמור את זה מאוד כי זה רוטב במיוחד לאפיית פסטה ולמחרת, מה שלא, רוב האפיות של הפסטה יהיו יבשות ועצובות.

מסננים את הפסטה במסננת (או יותר טוב

משתמשים בכף) ויוצקים ישירות על הרוטב (ראו הוראות אריזה). לבסוף מוסיפים את האטריות היבשות לבחירתכם ומשהים כ -5 דקות עד שהאטריות הן אל-דנטה. אם אתה מוצא את הרוטב סמיך מדי, האטריות אינן מבושלות או שהנוזל נגמר, פשוט הוסף מתיז של מים חמים.

מביאים הכל לרתיחה, ואז מורידים את האש, מבשלים ומבשלים עד שהפסטה מבושלת, תוך ערבוב מדי פעם. אתה יכול לבשל את כל הארוחה בזמן שהרוטב הוא כמו שהוא, אבל אתה צריך לבשל אותו בזמן שהוא מתבשל ולהשאיר אותו על הכיריים.

הרוטב יהיה מוכן עוד לפני שהמים יתבשלו

אבל האטריות יעשו את זה עוד לפני שהגיעו לרתיחה. רוטב שמנת זה מה שאתה עושה כשמגיע הזמן להכין את הרוטב והפסטה בו זמנית. מומלץ שאנשים שאינם טבחים מנוסים יכינו תחילה רוטב ואז יבשלו פסטה, אז אל תמהרו עד שהפסטה מוכנה. שוטפים את הפסטה ומסננים במים קרים כדי למנוע את המשך רתיחתה אם אינך מוכן לקבל אותה מיד.

אני לא ממליץ להקפיא את המתכון הזה לאטריות פטריות כי הרוטב השמנתי יכול להישבר ולהפוך לעקביות מצחיקה

אם אתה רוצה להקפיא את המנה, השאר את הפסטה לא מבושלת אם אתה רוצה להקפיא אותה, שכן הקפאה תעשה את הפסטה המבושלת היטב. זה פשוט ביותר ומשתמש במסקרפונה כדי לתת לאטריות הפטריות נפח קרמי, כך שהעקביות היא בונוס שמנת! זה קל מאוד והשתמש בגבינת mascARPone כדי להוסיף נפח קרמי למשחת הפטריות שלך מכיוון שזה בונוס קרמי!

אני אוהב להשתמש בפסטה ארוכה כמו ספגטי או לינגוויני

אבל זה עובד טוב עם כל פסטה שיש לך בהישג יד. אני ממליץ על פסטה ארוכה חתוכה רק כדי שהרוטב יעטוף את האטריות בבישול. הערה: אני ממליץ לחמם אותם לפחות 30 דקות לפני ההגשה ועד כשעה לאחר ההגשה.

קניית פרמזן קטנה ואטומה ואקום ושפשוף אותה ברוטב הפסטה לפני הוספתה תמיד תביא למנה חריפה ושמנתה יותר. אפילו החיים הארוכים ביותר יספיקו לגבינת הפרמזן הנמכרת במנות פסטה, אך הטובה ביותר טרייה מהמקרר.

אם אתם משתמשים בריקוני או אורזו

בישלו עד אל דנטה וודאו שהפסטה מכוסה לגמרי במחצית הראשונה, ואז ערבבו פנימה את יתרת הפסטה. ניתן להוסיף גם פחות פסטה לתוספת – בהעדפה, אך זה לא ייצור מספיק נפח למתכון זה. מבשלים את כמות הפסטה לפי הצורך עד שהיא גמורה, בערך 3 – 4 דקות לכל צד. אם אתה משתמש באותה כמות כמו שהיית משתמש בצלחת פסטה רגילה (בערך 1/2 כוס) למתכון, זה לא ייצור מספיק נפח במתכון זה.

ממיסים את החמאה בסיר קטן עד בינוני על אש בינונית וכשמוסיפים את הפסטה לסיר

מתחילים את הרוטב. אם לא נעים לכם לבשל ואתם רוצים להכין מנת פסטה ממש מהירה, כדאי למלא סיר במים, להוסיף מלח ולהחזיק אותו בדיוק מעל נקודת רתיחה להכנת רוטב ואז להכין את הפסטה.

מוסיפים את האטריות המבושלות לרוטב השמנת ומערבבים עד שכל המנה חמה, בערך 5 דקות או עד שהיא מבושלת והרוטב מסמיך.

מערבבים היטב

כדי להוסיף את הפסטה באופן שווה לרוטב ולהוסיף עוד מי בישול במידת הצורך לקבלת עקביות חלקה וקרמית. מוסיפים מי פסטה נוספים לפי הצורך להשגת העקביות הרצויה ומערבבים היטב, מוסיפים פסטה בזה אחר זה לרוטב, תוך ערבוב מתמיד עד לקבלת העקביות הרצויה, כ -5 דקות. אם הוא מסמיך לאחר הוספת המסקרפונה, מערבבים מעט מי פסטה שמורים עד שרוטב השמנת מסמיך והרוטב מגיע לסמיכות הרצויה. מערבבים היטב עד שהפסטה מצופה באופן שווה ברוטב, מוסיפים עוד פסטה ומבשלים עוד 5 עד 10 דקות או עד שהיא מבושלת. וצריך להוסיף עוד קצת רוטב או מים. מוסיפים את הפסטה לרוטב בזמן שמוסיפים את הרוטב, מערבבים היטב ומערבבים לעיתים קרובות עד שהגעתם לעובי הרצוי ומגיעים לעקביות הרצויה של 1 1/2 עד 2 כפות למנה.